UBEZPIECZENIE ROWERU I ROWERZYSTY „PZU BEZPIECZNIE ROWEREM”
Wyspecjalizowane produkty ubezpieczeniowe dla rowerzystów od lat obecne są w krajach Europy i świata, towarzysząc szczególnie rynkom, gdzie sprzedaż i korzystanie z jednośladów ma charakter masowy. W Polsce produkty tego typu są zjawiskiem stosunkowo nowym, a jeszcze nowszym ich obecność w sklepach rowerowych. Historia profesjonalnych, dedykowanych rynkowi rowerowemu pakietów ubezpieczeniowych zaczęła się w Polsce od Programu stworzonego we współpracy PZU SA oraz Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Mowa tu o Programie „PZU Bezpiecznie Rowerem” dostępnym za pośrednictwem platformy: www.bezpiecznie-rowerem.pl. Programie, który zrewolucjonizował rynek i wyznaczył nowe standardy ochrony, zarówno rowerzysty jak i jego roweru. Mimo, że posiadanie ubezpieczenia przez rowerzystę nie jest w Polsce obowiązkowe, to w kontekście licznych ryzyk wynikających z użytkowania, a nawet samego posiadania roweru, warto bliżej przyjrzeć się produktom tego typu. Tym bardziej jeśli, jak ma to miejsce w przypadku „PZU Bezpiecznie
Rowerem”, mamy do czynienia z produktem wszechstronnym i oferującym szerokie możliwości dopasowania ochrony do indywidualnych potrzeb.

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie rowerowe?

Wyspecjalizowany produkt ubezpieczeniowy oferuje kompleksową ochronę zarówno rowerzysty jak i roweru wraz z dodatkowym wyposażeniem oraz bagażem. W skład takiego pakietu wchodzą dobierane wedle potrzeb ubezpieczenia:
– NNW z pakietem usług Assistance
– ubezpieczenie OC
– CASCO
– ubezpieczenie Bagażu.
W przypadku PZU Bezpiecznie Rowerem poszczególne typy ubezpieczeń podlegają dodatkowo indywidulanej konfiguracji sumy ubezpieczenia (lub sumy gwarancyjnej) a także zakresu terytorialnego świadczenia ochrony przez Ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie NNW z pakietem Assistance

Ten zakres ochrony zdefiniować można jako powypadkowe wsparcie finansowe oraz pakiet usług na okres rekonwalescencji dla poszkodowanego rowerzysty. PZU Bezpiecznie Rowerem jako jedyny program na rynku zapewnia w ramach jednej polisy ochronę zarówno dla właściciela roweru jak i innych ubezpieczonych użytkowników / rowerzystów (łącznie do 10 osób), a co istotne także przewożonych dzieci. NNW jest obowiązkowym segmentem ubezpieczenia i w ramach PZU Bezpiecznie Rowerem zapewnia każdemu ubezpieczonemu ochronę aż do 200 000 zł.

Ubezpieczenie OC

Stanowi zabezpieczenie rowerzysty na wypadek wyrządzenia szkód innym. Nie jest trudno wyobrazić sobie sytuację potrącenia dziecka czy spowodowanie wypadku skutkującego uszkodzeniem pojazdów czy obrażeniami podróżujących nimi osób. Rowerzysta jest uczestnikiem ruchu, oddziałuje na jego uczestników, może być przyczyną szkód na mieniu lub zdrowiu innych osób. W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa w tym aspekcie, warto zabrać na rower OC z wysoką sumą gwarancyjną. W przypadku PZU Bezpiecznie Rowerem może to być aż 200 000 zł przypadające na każdego ubezpieczonego.

Ubezpieczenie CASCO

Z rowerami bywa jak z autami – są często oczkiem w głowie właściciela no i… zakup dobrego sprzętu oznacza zazwyczaj znaczący wydatek. Czy właściciel nowego auta wyobraża sobie jego użytkowanie bez ochrony CASCO? Czasami pewnie tak, ale zazwyczaj woli cieszyć się swobodą a w nocy spać spokojnie. Teraz możliwe jest to także w przypadku roweru. „PZU Bezpiecznie Rowerem” zapewnia ochronę w razie uszkodzenia lub utraty roweru (także elektrycznego) wraz z wyposażeniem i urządzeniami do przewozu dzieci. To zabezpieczenie na
okoliczność:

– kradzieży (z miejsca przechowywania, z samochodu czy bagażnika samochodowego oraz tzw.
kradzieży „z ulicy” czyli np. spod pracy, szkoły, z parku itp.);
– uszkodzeń powypadkowych;
– rabunku (przejęcia siłą);
– zdarzeń losowych (np. pożaru, zalania).
Dzięki opracowanym rozwiązaniom PZU Bezpiecznie Rowerem zapewnia także ekspresową ścieżkę ubezpieczeniową dla rowerów o bardzo wysokiej wartości.

Ubezpieczenie Bagażu

Czy to wakacyjna wyprawa czy codzienne dojazdy do pracy czy szkoły – użytkowanie roweru często wiąże się z przewozem bagażu. On, podobnie jak rower, może ulec uszkodzeniu, a może dojść także do jego całkowitej utraty. Tu z pomocą przychodzi ubezpieczenie Bagażu rowerzysty. PZU Bezpiecznie Rowerem umożliwia objęcie ochroną bagażu o wartości aż do 10 000 zł.
Na rynku dostępne są różne rozwiązania ubezpieczeniowe dla rowerzystów. Przed wyborem oferty zawsze warto przyjrzeć się dokładniej Ogólnym Warunkom Ubezpieczenia oraz możliwości konfiguracji ochrony. Stworzony we współpracy przedstawicieli branży rowerowej, rowerzystów oraz PZU SA, Program PZU Bezpiecznie Rowerem, łączy wszechstronność, nowatorskie rozwiązania oraz elastyczność konfiguracji.
Wśród rowerzystów rower bardzo często utożsamiany jest z poczuciem swobody i wolności. To zdecydowanie prawda, a tym bardziej jeśli zabierzesz na rower dobre ubezpieczenie!

 

Ubezpiecz rower

Have a bike day